זהו אחד הכלים החשובים ביותר בתפעול של כל עסק, בלי קשר לתחום בו הוא פועל או להיקף הפעילות שלו. כלי זה יסייע להתנהלות התקינה, וימנע טעויות שעלולות להיות שוות הרבה מאד כסף. הכוונה, כמובן, היא לקופות רושמות, שאין עסק שיכול להסתדר בלעדיהן. אז מהם תפקידי הקופה הרושמת? וכיצד ניתן למצוא את זו המתאימה ביותר לצרכים של עסק נתון?

קווים לדמותה של הקופה הרושמת

העיקרון הבסיסי של קופות רושמות פשוט מאד להבנה: זהו האמצעי דרכו עוברות כל העסקאות הכלכליות של העסק, בעיקר בכל הנוגע לרישום קבלת התשלומים (במגוון דרכים, כיאה לעידן הנוכחי) ולהנפקה של קבלות מתאימות – הן עבור הלקוחות והן עבור העסק. בשנים האחרונות, עם התפתחותה של הטכנולוגיה, קיבלו על עצמן הקופות הרושמות תפקיד נוסף, חשוב לא פחות, והוא ניהול היבטים מגוונים בעסק "הלכה למעשה"... כמו גם בקרה על נושאים שונים הנוגעים לתפעולו.

חשוב לתת את הדעת על כך שיש מגוון רחב של קופות רושמות כיום, כל אחת מהן מגיעה עם מפרט טכני משלה, וחשוב לא פחות – יכולה לבצע סוג אחר של פעולות. קופות רושמות למכירה יכללו לרוב מספר חבילות מרכזיות, ובכלל זה עמדה לביצוע המכירות הממוחשבות, עמדה לניהול החנות ומסופון, המשמש לקליטת המלאי או להעברה בין חנויות (בחלק מהקופות). אלה המתקדמות מספקות כיום שורה של שירותים מתקדמים, החיוניים עבור כל עסק באשר הוא, ובכלל זה ניהול מועדון לקוחות או מבצעים, רכש ספקים, ממשקי נאמנות לקוחות, דוח"ות ניהוליים וכספיים – והרשימה עוד ארוכה.

חשוב להדגיש שישנן קופות המיועדות מראש לעסקים מסוג מסוים, דוגמת מסעדה או רשת קמעונאית, וכן כאלה המגדירות מראש שהן מיועדות לעסק בסדר גודל מסוים.

אז איך מתחילים?

בישראל, ניתן למצוא כיום לא מעט חברות המציעות קופה-במקור רשום חנויות, כך שברור שהמעוניינים להצטייד בקופה שכזו צריכים לעבור אצל אחת מהן. חשוב מאד לבצע את הבחירה רק לאחר שמתרשמים כי הקופה המוצעת היא אכן המתאימה ביותר לתפעולו של העסק, וכן להקפיד על קבלת הדרכה נאותה לגבי התפעול שלה. מודל פופולארי כיום עונה לשם (Software as a Service (SAAS, והוא מבוסס על קבלתה של תוכנת הניהול כשירות, ללא רכישה, ומבלי שיש צורך בשרתים או בקווי תקשורת.

קופה רושמת מהווה אלמנט בסיסי ומרכזי בהתנהלותם של עסקים קמעונאים ממגזרים שונים, החל מסופרמרקטים, דרך חנויות תכשיטים ועד לחנויות לממכר צעצועי ילדים. ואולם, בתי עסק רבים בישראל עדיין לא לקחו את הקופה צעד אחד קדימה ועברו אל העולם הממוחשב, לכן הם מחמיצים יתרונות חשובים מבחינה ניהולית, תפעולית, נוחות ובעיקר אפשרויות מתקדמות התורמות להגדלת ההכנסות.

 

מדוע לבחור בקופה רושמת מבית RNET?

אם אתם מחפשים קופה רושמת למכירה חשוב שתכירו את הקופות שלנו, המבוססות על טכנולוגיה חדשנית. למעשה, מדובר במודל מתקדם שעימו אין צורך לרכוש בקופה הפיזית שרת , אלא ניתן לבצע את הפעילויות מכל מחשב בעוד המידע זורם באופן מאובטח ומיידי. בתוך כך, בעלי תפקידים שונים בחברה יכולים לבצע פעולות על פי תפקידיהם: בין אם מול הצרכנים, תפעול של החנות, קליטת מלאי ושינוע, ועוד. אין ספק כי מדובר בפתרון יעיל לצרכיהם של עסקים קמעונאים מסדר גודל קטן ובינוני, שכן הוא מקנה שליטה מלאה על ההוצאות וההכנסות, על המלאי ועל ניהול בית העסק, וזאת מכל מקום בעולם! תוך חיסכון מהותי בעלויות התקנת חומרה ותוכנה נלווית. כמו כן, בעזרת הקופות הרושמות שלנו ניתן להעניק מענה מהיר ומותאם במדויק לצרכי הלקוחות בעזרת שליטה על קופונים, זיכויים והנחות, שליחת מסרונים ומיילים לחברי מועדון הלקוחות, ומכאן הגברת האפקטיביות של קידום המכירות. מלבד זאת, המעבר לממשק אחיד מול קופות עובדים, ספקים ומלאי עם מערכת ידידותית להפעלה בעלת מסך מגע מתקדם, מובילים להתנהלות יעילה במיוחד ולמינופו של העסק.

 

קופה עם יכולות מרשימות

מלבד האמור לעיל, הקופות הרושמות שלנו מביאות אליכם פונקציות חכמות לארגון, ייעול והאצת הפעילות העסקית, תוך קבלת תמונה רחבה בזמן אמת גם מהטלפון הנייד. בין היתר, הקופה מאפשרת לקבל דוחות עדכניים הכוללים חיתוכים שונים ואפשרויות ריאליות להגדלת ההכנסה. כמו כן, היא מקנה שליטה על הכנסות והוצאות בכל הקשור למכירת מוצרים, עדכונים של המלאי, תגמול עובדים ושעות עבודתם ועוד. כל זאת באופן מאובטח לחלוטין, ללא תלות בשירותיהם של חברות אשראי וספקים אחרים וללא עלויות על טכנאים וקווי תקשורת.

למידע נוסף על קופות רושמות למכירה, ביצוע הזמנות ומתן ייעוץ מקצועי להתאמת מודל וקופה, פנו אלינו בטלפון 02-5711354.